Suplementacja podjęzykowa czyli rewolucja: bierz witaminy pod język!

Osoby przyjmujące dużo tabletek mogą zauważyć, że znacznie obciążają one wątrobę. Nawet 2,5 krotne skrócenie czasu wchłaniania witaminy D jest możliwe dzięki suplementacji bezpośrednio pod język.

Witaminy czy minerały wchłaniają się dopiero po pokonaniu długiej drogi przez cały układ trawienny. Jednoczesne przyjmowanie kilku rodzajów tabletek, leków, alkoholu czy przetworzonej żywności z dodatkami chemicznymi to dla wątroby duże obciążenie. Metoda podjęzykowa (IntraOral) pozwala ominąć ten organ i trafić z substancją taką, jak witamina D bezpośrednio do krwiobiegu, skąd błyskawicznie się ona wchłania. Ta metoda pozwala na 2,5 razy szybsze wchłonięcie substancji aktywnej*. Preparat ma formę sprayu złożonego z mikrokropli. Wystarczy jedna aplikacja dziennie, by pokryć zapotrzebowanie w ten składnik.

Suplementacja podjęzykowa solidnie poparta badaniami

Jama ustna jest pokryta od wewnątrz silnie unerwioną tkanką, przez którą świetnie wchłaniają się substancje odżywcze. Jedyny warunek to odpowiednia koncentracja substancji i dostarczenie ich w formie, która rzeczywiście dobrze się wchłania. Badania potwierdzające, że spraye BetterYou mają takie właściwości zostały przeprowadzone m.in. na Uniwersytecie w Cardiff, Sheffield (Wielka Brytania) czy Ulster (Irlandia). Wynika z nich, że suplementacja sprayem BetterYou Dlux 3000 pozwala zwiększyć poziom witaminy D w organizmie o 72 proc. w ciągu 12 tygodni. Podobne dane dotyczą efektywności suplementacji tą drogą witaminy B12. (lista badań dostępna pod linkiem https://betteryou.com/evidence-intraoral-vitamin-absorption).

Jak działa spray doustny?

Spray to sposób na szybkie wchłonięcie substancji odżywczych, które znacznie przewyższa możliwości, jakie daje tabletka. Wchłanianie tą drogą jest też ważne przy problemach żołądkowych (np. mdłości poranne w ciąży) czy biegunkach, gdy wchłanialność minerałów z kapsułek jest jeszcze bardziej zmniejszona. Wchłanianie preparatu doustnego jest możliwe dzięki zaawansowanej technologii – kropelki sprayu po aplikacji równomiernie osiadają w ustach i szybko są wchłaniane.

To bardzo wygodne – witamina D pod język

Spray można przyjąć w biegu (mała buteleczka mieści się w torebce czy kieszeni plecaka) i nie wymaga popijania. Może być przyjmowany o dowolnej porze. To wygodne rozwiązanie dla małych dzieci, które mogłyby zakrztusić się tabletkami i dla osób starszych, które przyjmują dużo lekarstw.

 

Nagradzane witaminy i minerały

Podjęzykowa suplementacja BetterYou™ była wielokrotnie nagradzana i doceniana m.in. złotym medalem Best Baby and Toddler Gear czy srebrem za innowacyjność w czasie gali Womens Running 2015.

*School of Pharmacology, Cardiff University . Mrs Z Hassanali, Dr D M Houston& Dr C Heard 2011

+
Wyślij